SKF National Championships 2012

You can also see all photos taken by DE Photos at the event by clicking the following link

 

http://www.dephoto.biz/Pages/Ordering/Default.aspx?Path=\Martial%20Arts\SKF\2012\National%20Championships%2014%20April

 

Note: You will need to register to view the Photos

Results & Medal Table


Team Event Results

Kata (Junior Team) 10 - 14yrs

1
Kent (A) Kent

2
Blackheath Blackheath SKF HQ

3
Fortknocks Fortknocks

Kata (Junior Team) Under 10yrs

1
Blackheath Blackheath SKF HQ

2
Kent (A) Kent

3
Kent (B) Kent

Kata 16yrs+ Senior Team

1
Blackheath (A) Blackheath SKF HQ

2
Kent Kent

3
Tsunami Tsunami

Kumite Boys Team 12-15yrs (Open)

1
Kent Kent

2
Worcester Worcester

3
Blackheath Blackheath SKF HQ

Kumite Male Team 16yrs+ (Open)

1
Blackheath (A) Blackheath SKF HQ

2
Blackheath (B) Blackheath SKF HQ

3
Shaw Shaw

Individual Results

Kata 16yrs+ Junior (8th - 5th Kyu)
1
Mr Andrew Martin Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Miss Britany Thomas Streetline Defence S.K.F
3
Mr Steve Pereira Kent S.K.F

Kata 16yrs+ Senior (1st Dan & above)
1
Mr Peter Jelf Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Miss Katie Simpson Kent S.K.F
3
Miss Emily Powell Tsunami S.K.F

Kata 16yrs+ Senior (4th - 1st Kyu)
1
Miss Carrie Garner Shaw S.K.F
2
Mr Michael Baker Fortknocks S.K.F
3
Mr Simon Marshall Tsunami S.K.F

Kata 35yrs+ Black Belt (Open)
1
Mr David Maynard Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Mr Chris Simpson Kent S.K.F
3
Mr David Powell Tsunami S.K.F

Kata Cadet Junior (5th - 3rd Kyu)
1
Miss Emma Bradley Fortknocks S.K.F
2
Mr Haydn Potter Kent S.K.F
3
Miss Mia Daniels Blackheath SKF HQ S.K.F

Kata Cadet Junior (8th - 6th Kyu)
1
Mr Kacy Campbell-Russel Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Miss Lucy Sheldon Fortknocks S.K.F
3
Mr Jack Preece Fortknocks S.K.F

Kata Cadet Senior (2nd Kyu & above)
1
Mr Iain Sinnett Tsunami S.K.F
2
Mr Jack Cutler Kent S.K.F
3
Mr Brandon Taylor Blackheath SKF HQ S.K.F

Kumite Boys 12-13yrs (Open)
1
Mr Adam Axford Kent S.K.F
2
Mr Josh Doran Kent S.K.F
3
Mr Ali Abbas Worcester S.K.F

Kumite Boys 14-16yrs (Open)
1
Mr Jack Cutler Kent S.K.F
2
Mr Iain Sinnett Tsunami S.K.F
3
Mr Haydn Potter Kent S.K.F

Kumite Boys/Girls 10-11yrs (Open)
1
Mr Brandon Taylor Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Miss Mia Daniels Blackheath SKF HQ S.K.F
3
Mr Liam Reid Blackheath SKF HQ S.K.F

Kumite Boys/Girls 6-7yrs (Open)
1
Mr Kacper Krzykowski Kent S.K.F
2
Miss Lucy Sheldon Fortknocks S.K.F
3
Mr Jack Preece Fortknocks S.K.F

Kumite Boys/Girls 8 - 9yrs (Open)
1
Mr Lawrence Bordean Kent S.K.F
2
Mr Finley Lodge Kent S.K.F
3
Miss Lauren Reid Blackheath SKF HQ S.K.F

Kumite Female 16yrs+ (Open)
1
Mrs Esme Gatzanis Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Miss Katie Simpson Kent S.K.F
3
Miss Jenny Loftus Blackheath SKF HQ S.K.F

Kumite Girls 12-15yrs (Open)
1
Miss Britany Thomas Streetline Defence S.K.F
2
Miss Bethanie Jardine Shaw S.K.F
3
Miss Christine Bordean Kent S.K.F

Kumite Male 35yrs+ (Open)
1
Mr Gary Sawyers Streetline Defence S.K.F
2
Mr John Hepburn Streetline Defence S.K.F
3
Mr David Maynard Blackheath SKF HQ S.K.F

Kumite Sr. Male ( Open)
1
Mr Audun Daniels Blackheath SKF HQ S.K.F
2
Mr Peter Jelf Blackheath SKF HQ S.K.F
3
Mr Andrew Martin Blackheath SKF HQ S.K.F

Medal Table

Gold Silver Bronze

Blackheath SKF HQ 10 4 8

Kent 6 9 4

Streetline Defence 2 2

Fortknocks 1 3 3

Tsunami 1 1 4

Shaw 1 1 1

Worcester 1 1